Aidake kellelgi peatada võrguhasartmängud

Internetis on palju erinevaid hõlpsasti juurdepääsetavaid hasartmängusaite ja tegevusi. Lihtne juurdepääs hasartmängudele on potentsiaalne katastroof inimesele, kellel on hasartmängusõltuvus või kellel on kalduvus hasartmänguprobleemidele. Internetikasiinode ja kihlveosaitide rohkuse tõttu seisavad kõik, kellel on hasartmänguprobleemid ja Interneti-ühendus, ööpäevaringselt silmitsi kiusatusega.

Kas hasartmängusõltuvus on tõeline probleem? Miks nad ei võiks lihtsalt peatuda?

Hasartmängija soovib sageli lõpetada. Lõppude lõpuks kaotab ta oma raha, sõbrad ja rikub oma pere. . . Kuid ta ei saa peatuda. Vastavalt vaimse tervise häirete diagnoosimise ja statistilise käsiraamatu (DSM) – Ameerika vaimse tervise spetsialistide käsiraamatule – on kompulsiivne hasartmängurlus vaimne häire, mis vajab ravi.

Kuidas teada saada, kas keegi on hasartmängur?

Probleemseid hasartmänge iseloomustavad raskused raha ja/või hasartmängutegevusele kulutatud aja piiramisel, mis avaldab kahjulikku mõju nii mängurile endale kui ka teistele. Patoloogiline hasartmängimine on nüüd määratletud kui püsiv ja korduv ebakohane hasartmängukäitumine, mis vastab vähemalt viiele järgmistest kriteeriumidest:

1. Hoiatus. Tal on sageli mõtteid hasartmängukogemuste üle.

2. Tolerantsus. Ta nõuab suuremaid panuseid, et “kiirustada”.

3. Tujukas.. Rahutud ja ärrituvad, kui nad üritavad hasartmänge lõpetada.

4. Põgenemine. Mängib selleks, et end “hästi tunda” või probleemidest eemale pääseda.

5. Veel üks kord. Proovin hasartmängudega seotud kaotusi tagasi võita.

6. Valetamine. Valetab, et varjata oma hasartmänguharjumust.

7. Pole kontrolli. Ta on ebaõnnestunult proovinud hasartmänge lõpetada.

8. Seaduse rikkumine. Ta on raha saamiseks rikkunud seadust.

9. Riskisuhted. Mängib hoolimata olulise suhtega riskimisest,.

10. Päästmine. Ta pöördub rahalise abi saamiseks pere või sõprade poole.

Kuidas saate keelata kellegi arvutis hasartmängude mängimise?

Avatud suhtlemine on parim viis läheneda kallimale, kellel on kahtlustatav hasartmänguprobleem. Kui probleem seisneb selles, et nad mängivad võrgus hasartmänge, saate nende abistamiseks palju ära teha. Kõigepealt vabanege kiusatusest. See ei pea tähendama perearvutist vabanemist ega Interneti-ühenduse katkestamist.

Kui teie lähedane tunnistab oma probleemi ja soovib, et teie abi sellest üle saada, võite koos kokku leppida, et alustate sellega, et kaotate hõlpsa juurdepääsu võrguhasartmängudele. Lihtsalt tõhusa veebifiltri installimisega saate lihtsalt blokeerida hasartmängude ja kihlvedude veebisaidid oma arvutist.

Veebifilter, näiteks Optenet PC, on tarkvaralahendus, mille installite ja haldate oma arvutisse. See võib olla kiire ja lihtne viis äsja algava probleemi ohjeldamiseks või aidata tõsisel mängusõltlasel kaotada kohene juurdepääs online kasiinodele.