Kuidas inimesed hakkasid hasartmänge mängima

Hasartmängud on peaaegu igas kultuuris läbi ajaloo eksisteerinud erinevatel vormidel. Samuti on olnud erinevad vaated ja hoiakud hasartmängude suhtes, mõned peavad neid kahjutuks ja teised ohtlikuks.

Ka hasartmängude seaduslikkus on aja jooksul varieerunud ning sõltub tavadest, moraalist ja kontekstist. Hasartmängude päritolu on keeruline välja selgitada, kuna need on pärit kaugelt tagasi, isegi enne teadaolevat ajalugu.

Hasartmängude liigid

Enamikus kultuurides kogu maailmas ja läbi ajaloo on levinud mitu hasartmängutüüpi. Sellegipoolest on peamisteks vormideks sotsiaalsed hasartmängud, kus mängitakse teiste mängijate vastu lõbusalt. Siis on veel pärisraha panustamine, kus panustate pärisraha eest.

Reaalrahaga kasiinomängude mängimiseks on vaja seaduslikku hasartmängusivust, nagu 10cric. See aitab hoida teie isikuandmeid turvaliselt. Samuti avastad tippkvaliteediga mänge ja boonuseid. Lisateavet 10crici kohta saad, kui loed casinobetting.live 10crici ülevaadet.

Vanad tõendid hasartmängude kohta

Hasartmängude harrastamine ulatub isegi kaugemale ajaloost ja selle täpse päritolu jälgimine ei ole lihtne. Tõendeid hasartmängude tavade kohta on leitud mitmel pool maailmas, näiteks Egiptuses, Kreekas, Hiinas ja Jaapanis, kusjuures mõned neist pärinevad juba 2000 eKr.

Hasartmängunopid on vaieldamatult vanimad vahendid ja leiutati tõenäoliselt Vana-Mesopotaamias umbes 3000 eKr. Noppade alusena kasutati lamba luid, eriti sõrmeluid. Hasartmängunoppe on mainitud ka mitmes ajaloolises käsikirjas üle maailma, näiteks India veedades ja isegi Piiblis.

Hiinas on leitud plaate, mis näitavad, et inimesed kasutasid neid loteriiga sarnase mängu mängimiseks. Tavakodanikud tegelesid ka loomavõitlustel kihlvedudega ja isegi mõned Hiina valitsejad on üles täheldatud, et nad raiskasid riigi raha hasartmänguharjumuste peale. Ka valitsus kasutas 200 eKr. raha hankimiseks Keno-silte.

Ka vanad kreeklased armastasid väga hasartmänge, mida tõendavad mitmed Homerose eeposed, kus sageli mainitakse hasartmänge. Kreeka sõdurid lõbustasid end pidevalt hasartmängudega, väga valitsejate kurvastuseks, kes keelasid selle praktika täielikult ära. Vanimad teadaolevad täringud avastati Egiptuses Theobas.

Keskaeg

Keskajal muutus hasartmängude staatus aja jooksul mitu korda. Mõned riigid, nagu Itaalia ja Saksamaa, seadustasid hasartmängud, samas kui mõned riigid, nagu Prantsusmaa ja Inglismaa, võtsid hasartmängude suhtes rangema seisukoha. Mõned valitsejad, näiteks kuningas Louis IX, keelasid hasartmängud täielikult ära.

Ajaloolased on ühel meelel, et esimesi mängukaarte kasutasid inimesed Hiinas 9. sajandil. Siiski ei ole siiani teada, milliseid mänge nendega mängiti, sest kaardid erinevad tänapäeva kaardimängudes kasutatavatest kaartidest. Esialgu kasutati kaartide kaunistamiseks inimkujusid, kuid kuningad ja kuningannad võeti kasutusele, kui mängud levisid üle Euroopa.

Idas toimunud ristisõdade ajal lubasid kristlikud võimud hasartmänge mängida ainult aadlikel ja kõrgetel auastmetel, näiteks rüütlitel. Hasartmängusid peeti aadlile reserveerituks ja tavaliste alamate jaoks surmavaks paheks.

Selle praktika kontrollimiseks kehtestati sageli seadusi, mis piirasid kaotatava rahasumma suurust. Hasartmängude mängimisel tabatud lihtrahva pidi ootama karmi karistust. Tagasipöörduvad rüütlid kasvatasid hobuseid, mis tõi kaasa hobusevõistluste kihlvedude populaarsuse.

Koloniaalajastu

Enne esimeste Euroopa kolonistide saabumist Ameerikasse olid hasartmänge ka indiaanlastel. Neid mänge peeti nende kultuuri lahutamatuks osaks ja need kuulusid sageli hõimude tseremooniate ja festivalide juurde. Nad uskusid, et jumalad leiutasid mängud ja neid kasutati ka tuleviku ennustamiseks.

Esimene hasartmängukoda loodi 17. sajandil Itaalias, hiljem tekkis veel arvukalt eraisikute hasartmängukodasid. Hasartmängumajad pakkusid mängijatele organiseeritumat ja kontrollitumat keskkonda. Varased Euroopa asunikud tõid Ameerikasse ka erinevaid mänguvariante ja -traditsioone.

18. ja 19. sajandil muutusid loteriid populaarseks rahakogumismeetodiks. Seda kasutati isegi kontinentaalarmee rahastamiseks revolutsioonisõja ajal. Loteriifondid olid olulised ka paljude ühiskondlike eesmärkide saavutamiseks, näiteks Yale’i ja Harvardi ülikoolide asutamisel kasutati loteriifondide vahendeid.

Ühiskondlikud kihlvedud olid tavalised kuni kommertslike kihlvedude kasutuselevõtmiseni. Harry Ogdenist sai 1795. aastal esimene kihlveokorraldaja, kui ta pani koefitsiente ja võttis vastu panuseid aadressil

Newmarketi hobusevõistlustel. Suur majanduslangus viis hasartmängude legaliseerimiseni ja alkoholikeelu tühistamiseni Ameerika Ühendriikides.

Kaasaegne ajastu

Pärast seda, kui föderaalvalitsus kaotas hasartmängupiirangud, legaliseerisid mitmed osariigid hasartmängud uuesti, sest kasiinod kerkisid üle kogu Ameerika Ühendriikide. Kasiinomängude uued ja täiustatud versioonid võeti kasutusele, et lisada varajastele kasiinodele rohkem mitmekesisust. Organiseeritud kuritegevus oli tugevalt seotud kasiinode juhtimisega, kuid lõpuks asendasid seda hiiglaslikud korporatsioonid.

Hasartmängud on tänapäeval üha enam mehhaniseeritud. See on muutnud hasartmängude reguleerimise täpsemaks ja tõhusamaks. Samuti on hasartmängud legaliseeritud enamikus maailma riikides.

Sittman ja Pitt leiutasid esimese hasartmänguautomaadi New Yorgis. Videoautomaat, mida peetakse kaasaegsete online-videoautomaatide eesrindlikuks, loodi 1976. aastal, kuid sai laialdaselt populaarseks 80ndatel aastatel.

Varajase online-hasartmängutarkvara arendamisega alustas 1990ndate keskel Microgaming, üks suurimaid praegu tegutsevaid kasiinomängude arendajaid. Esimene virtuaalne kasiino võeti kasutusele 1994. aastal, Planet Poker sai esimeseks pärisraha kasutavaks online-pokkeritoaks 1998. aastal.

Kahnawake’i hasartmängukomisjon loodi 1996. aastal ja vastutab enamiku online-kasiinode ja pokkeritubade ülemaailmsete hasartmängulitsentside eest. See aitab reguleerida litsentseeritud interneti hasartmänguorganisatsioonide tegevust.

Kaasaegsed hasartmängud

Praegune ülemaailmne hasartmänguturg on peaaegu triljoni dollari väärtuses ja on tipptegija. Ameerika Ühendriikide ja kogu maailma riikides on üha rohkem osariike leevendanud seadusi või seadustanud hasartmängud.

Tehnoloogilised edusammud on toonud kaasa ka mobiilsete hasartmängude kasvu paljude mängijate seas. Mobiilse hasartmängu tõttu on hasartmängijatele suurenenud juurdepääs online-mängudele. Saate oma lemmikkasiinomängudele juurde pääseda mugavalt kodust või isegi liikvel olles.

Krüptovaluutadest ja plokiahela tehnoloogiast on saanud ka kasiinodes populaarsed makseviisid. Uus tehnoloogia võimaldab kasutajatel teha turvalisi makseid ja suurendab läbipaistvust. Mängijad saavad ka valida, kas jääda anonüümseks ja teha koheseid väljamakseid.