Hullud ja uskumatud faktid kasiinode ja hasartmängude kohta

Öeldakse, et tõde on kummalisem kui väljamõeldis. Raske uskuda, et sama kehtib ka hasartmängude kohta, eriti kui arvestada kõiki kummalisi kasiinomüüte ja ebausku. Siiski on suur osa vastutustundlikuks mängijaks olemisest, kui mängid online kasiinomänge, see, et suudad eristada fakti väljamõeldisest ja intuitsiooni ebausust. Täna keskendume hullumeelsetele tõdedele ja jagame mõned uskumatud faktid ja lood mineviku ja tänapäeva kasiinodest.

Kasiinokultuuri lühike ajalugu

Kasiinokultuur on mitmekülgne. See on rikkalik sisustus ja külluslikkus, mida näete mõnedes Las Vegase ja kogu maailma kõige uhkematest kasiinodest. Seda näete krupiiride elegantsis ja klassis ning kasiinode kirjutamata etiketi reeglites. See tähendab spontaansust, oma unistuste täitmist, riskide võtmist ja kasu saamist. Kuid see on ka arvutustest, strateegiatest, intelligentsusest ja ettevaatlikkusest. Aga põnevusest, mis kaasneb varem keelatud naudingutes osalemisega?

Hasartmängu- ja kasiinokultuur ei ole midagi uut. Esimene “kasiino” loodi Vana-Roomas 6. sajandil, mis tähistab kasiinokultuuri algust ja selle arengut selliseks, nagu me seda tänapäeval tunneme. Esimene korralik kasiino ehitati 1638. aastal Veneetsias. Ja sarnaselt tänapäevastele kuurortidele ei olnud kasiino lihtsalt hoone, kus olid mõned kasiinolauamängud ja rahapanused. Juba esimesed kasiinod mõistsid meelelahutuse tähtsust ning pakkusid tantsu- ja muusikalisi etendusi. Need kasiinod alustasid kasiinostiili ja etiketi traditsiooni koos rangete riietus- ja käitumisreeglitega. Esimesed kasiinod teenindasid vaid eliiti, kuid ei läinud kaua aega, enne kui hasartmänguviga tabas ka ülejäänud kogukonda.

Kasiinod levisid Prantsusmaal ja mujal maailmas. Kohtades, kus hasartmängud kaotati, muutusid kasiinod jõekassodeks. Hasartmängu- ja kasiinokultuur saavutas oma hiilgeaja 19. sajandil ja sillutas teed hasartmängulinnadele nagu Monaco ja Las Vegas. Kasiinode ja hasartmängude ajalugu on täis absurdseid ja hullumeelseid fakte.

Huvitavad hasartmängude ja kasiinode faktid
Kasiinode ajalugu, traditsioonid ja lood on veidrad. Siin on mõned põnevad kasiinofaktid, mida te tõenäoliselt ei teadnud.

1. Nevada vanglas oli kunagi kinnipeetavate jaoks kasiino

Hasartmängud on Nevadas nii oluline osa, et 35 aastat oli kunagi Nevada osariigi vanglas sees kasiino. Kinnipeetavad võisid vangla territooriumil mängida kasiinomänge nagu pokker, craps, blackjack ja isegi spordiennustused, kuni vangla direktor sulges kasiino 1967. aastal.

2. Maailma väikseimal kasiinol ei ole aadressi

Grosvenor on arvatavasti maailma väikseim kasiino – ja seda ei leia sa ka hoonest. Liikuv kasiino asub liikuva Londoni takso tagaosas. Selles pisikeses asutuses on mängulaud koos diileriga, spordiülekandeid näitav televiisor ja isegi baar.

3. Ruletiratta numbrid võrduvad 666-ga

Võib-olla olete seda fakti juba varem kuulnud ja pidanud seda hasartmänguvastaseks propagandaks. Tegelikult on see tõsi. Ruletirattal olevad numbrid on võrdsed piibelliku “metsalise arvuga”. See õudne kokkusattumus viis selleni, et mängu hakati nimetama “kuradi rattaks”. Kui te ei teadnud, kuidas see hasartmängutermin meie sõnavarasse sattus, siis nüüd teate.

4. Mänguautomaadid olid varem puuvilja närimiskummimasinad

Puuviljateemalised mängud on kõikjal, kui mängid internetis slotimänge, ja sellel on põhjus. Mõned kõige varasemad mänguautomaadid olid puuviljaautomaadid ja seda seetõttu, et mängu varajastel versioonidel 1900. aastatel oli puuviljamaitseline närimiskummi automaat. Puuviljasümbolid pidid näitama närimiskummi maitseid. Tänapäeval on need osa kasiinotraditsioonist.

5. Suurim kasiino jackpoti võit

Kõigi aegade suurima kasiino jackpoti võitis üks anonüümne mees Las Vegase Excalibur kasiinos. Pärast seda, kui ta oli panustanud vaid 100 dollarit populaarsele Megabucks-slotile, muutus tema panus 39,7 miljoni dollari suuruseks jackpot-võiduks.

6. Pikim pokkerimäng kestis kaheksa aastat

Bird Cage’is maksid mängijad 1000 dollarit ette, et mängida pokkerimängu, mis jäi ajalukku. Pokkerimängu mängiti 24 tundi päevas, seitse päeva nädalas aastatel 1881-1889 – kokku kaheksa aastat.

7. Vegase kasiinod kasutasid ära aatomipommi katsetamise

Intrigeerivaid kasiinoskandaale ja -lugusid on palju, kuid see on kõige hullumeelsem. 1950. aastatel hakkas USA energeetikaministeerium lõhkuma tuhandeid katseatomisid Las Vegasest 65 miili loodes. Tuumapommid muutsid öö päevaks ja jätsid taevasse pahaendelised seenepilved, mida oli näha lähedalasuvatest kasiinodest. Linna ettevõtjad leidsid viisi, kuidas muuta pime vaatepilt turukõlblikuks võimaluseks. Nad hakkasid korraldama aatomipommi pidusid, aatomiteemalisi iludusvõistlusi ja pakkusid kasiinobaarides aatomikokteile.

8. Esimene Vegas’i kasiino litsents anti välja naisele

Kasiinoettevõtjate maailm ei ole ainult poiste klubi. Üks Las Vegase pioneere oli naine nimega Mayme Stocker, kellele väljastati linnas esimesena kasiinolitsents. Stockeri kasiino pakkus tollal linnas ainsana viit legaalset mängu: bridži, lowball-pokkerit, stud-pokkerit, draw-pokkerit ja 500.

9. Kasiinost võib end keelata

Kasiinosõltuvus on tõeline probleem. Kui teie hasartmänguharjumus hakkab probleemiks muutuma, lubavad paljud USA osariigid teil end vabatahtlikult keelata. See tähendab, et kasiinosse sisenemine oleks kuritegu. Selle keelu pikkus võib sõltuvalt teie vajadustest kesta aasta, viis aastat või isegi kogu elu.

10. Vastutustundlik mängimine on tõsine asi

See on hullumeelne, et nii paljud mängijad ignoreerivad vastutustundliku hasartmängimise tähtsust. Mängijate õpetamine vastutustundlikust mängimisest on BetMGM-i prioriteet. MGM Resorts ja BetMGM on mõlemad Ameerika Hasartmänguassotsiatsiooni algatuste “Have A Game Plan” ja “Bet Responsibly” liikmed. Ettevõte teeb koostööd ka GameSense’iga, et õpetada strateegiaid ja näpunäiteid probleemsete hasartmängude avastamiseks ja ennetamiseks.

Kui õpid kasiinomänge mängima, on kasulik mõista, kuidas need toimivad. Mängud, nagu näiteks online-mänguautomaadid, kasutavad juhusliku arvu generaatorit, et hoida tulemused juhuslikena ja sõltumatuna. Ükskõik, milliseid hasartmängumüüte ja ebauskasid sa ka ei tahaks uskuda, ei ole olemas kuuma või külma slotit või mängu. Ärge uskuge levinud müüti, et kui te lihtsalt jätkate mängimist, peate lõpuks võitma. Vastutustundlikud mängurid järgivad faktidel põhinevaid strateegiaid, kasutavad oma eelarve juhindumiseks ja (mis kõige tähtsam) teavad, millal lõpetada. Nad ei juhindu ebauskudest ja müütidest.

Eneseteadlikkus ja -hindamine, vastutavad partnerid ja mängu mõistmine on olulised osad, et mängida nagu proff.